معرفی وصال

سامانه وصال یک سامانه تحت موبایل می باشد که جهت راهنمایی، ساماندهی و مدیریت زائران و خدمات ارائه شده در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی (ع) با همکاری ستاد بازسازی عتبات عالیات و شرکت دانش بنیان توسعه علوم ژئوماتیک رهپویان براساس دانش ژئوماتیک (سنجش از دور و سیستم اطلاعات مکانی) طراحی و پیاده سازی شده است.

ویژگی های اصلی سامانه وصال

مبتنی بر مکان

سامانه وصال با بهره گیری از تکنولوژی ژئوماتیک به ویژه سیستم اطلاعات مکانی (GIS)، امکان ارائه خدمات مکان محور را فراهم می آورد. 

توزیع شده و برخط

با بهره گیری از سیستم اطلاعات مکانی علاوه بر ارائه خدمات غیرمکانی، زیرساخت ارائه خدمات مکان محور را نیز فراهم می سازد.

تعاملی

این سامانه با برقراری ارتباط برخط و چند سویه، امکان تبادل اطلاعات بین ستاد مدیریتی مراسم راهپیمایی اربعین و زائران را فراهم می سازد.

از موقعیت عوارض و مکان های موجود در اطراف خود مطلع شوید

در این سامانه، موقعیت عوارض و اماکن موجود در مسیر راهپیمایی  براساس مختصات و نوع عارضه ثبت شده و با اتصال کاربران به شبکه اینترنت و سرور مکانی شرکت رهپویان، امکان مشاهده اماکن اطراف هر کاربر تا شعاعی مشخص فراهم شده است. اطلاعاتی همچون مسیر پیاده روی و موقعیت موکب ها، عمودها، اماکن زیارتی و متبرکه، هتل ها و مراکز اقامتی، مراکز هلال احمر و درمانی و … از جمله اطلاعات مکانی موجود در این سامانه می باشد.

مکان های مورد نظرتان را در مسیر راهپیمایی جستجو و مشاهده نمایید

این سامانه علاوه بر امکان راهنمایی زائران در یافتن مسیر و پیدا کردن عوارضی همچون موکبها، پایگاه های سلامت مانند هلال احمر و مراکز بهداشتی و درمانی، هتلها و مراکز اقامتی، اماکن زیارتی و …، سه ویژگی منحصر به فرد دارد که ارزش این سامانه را بیش از پیش نمایان می سازد:

با همکاری یکدیگر اربعینی حسینی بسازیم

سامانه وصال به عنوان یک سامانه تعاملی، امکان برقراری ارتباط  دو طرفه بین زائران و ستادهای مدیریتی مراسم اربعین را فراهم می سازد. از طریق این سامانه اطلاعیه های مهم و عمومی از سوی ستاد برگزاری مراسم، مدیریت و از طریق سامانه در اختیار زائران قرار می گیرد. همچنین زائران قادر خواهند بود تا برحسب نیاز، رخدادهای پیش آمده طی مسیر راهپیمائی همچون اعلام گمشدگی، بروز حوادث و سوانح، ازدحام و وجود مشکلات ارائه خدمت به زائران را به ستادهای مدیریتی همراه با موقعیت، زمان و تصویر رخداد اعلام نمایند.

eventpic

سفری ایمن و با آرامش، همراه با وصال

یکی از دغدغه های زائران اربعین حسینی که به صورت گروهی اقدام به این سفر روحانی نموده اند، پیدا کردن و مطلع شدن از موقعیت یکدیگر در خیل عظیم زائران این راهپیمایی بزرگ است. از طریق این سامانه، زائران با تعریف هم گروهی که می تواند از اعضای خانواده، کاروان و یا هر شخص دیگری باشد، امکان تعیین موقعیت و روند حرکتی زائر مورد نظر خود را خواهند داشت. از طرفی خانواده و دوستان زائر حسینی (ع) می توانند از مکان زائر خود، روند حرکت و وضعیت وی از داخل کشور و هرجای دنیا که باشند اطلاع حاصل نمایند. امکان تعیین فاصله زائران ثبت شده از موقعیت کاربر از دیگر امکانات مهم تعبیه شده در سامانه وصال می باشد.

  • امکان تعریف هم گروهی با در اختیار داشتن کد کاربری سایر زائران
  • امکان تعیین فاصله زائران ثبت شده از موقعیت کاربر
  • امکان تعیین موقعیت هم گروهی ها و نمایش آن بر روی نقشه

اخبار

وصال، نرم افزاری برای زائران اربعین

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ پژوهشگران یک شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از نرم افزاری کاربردی برای زائران اربعین حسینی با عنوان وصال رونمایی کرد.

رونمایی از سامانه موبایلی راهنمایی و مدیریت زائران اربعین

زائران اباعبدالله (ع) امسال در راهپیمایی اربعین حسینی می توانند با نصب رایگان سامانه تحت موبایل ‘وصال’ از موقعیت مکانی خود و همراهانشان و فاصله شان با مراکز خدمات رسانی در طول مسیر آگاه شوند و با ستاد برگزاری مراسم نیز در ارتباط باشند.سامانه وصال به همت محققان شرکت دانش بنیان توسعه علوم ژئوماتیک رهپویان براساس دانش ژئوماتیک (سنجش از دور و سیستم اطلاعات مکانی) طراحی و پیاده سازی شده است.

امکان سفر سربازان غایب و فراری

سردار ابراهیم کریمی با اشاره به چگونگی امکان سفر سربازان غایب و فراری به کربلای معلا برای مراسم اربعین حسینی، اظهار کرد: مشمولان غایبی که تا پایان سال جاری، ۸ سال و بالاتر، غیبت داشته و مشمولان طرح پرداخت جریمه غیبت شوند می‌توانند با شرایط خاصی امکان خروج از کشور و زیارت عتبات عالیات همزمان با اربعین حسینی را داشته باشند.

تماس با ما

دانلود سامانه وصال

دانلود سامانه وصال